113 درصد افزایش ساخت سینما در خراسان رضوی

رئیس سازمان سینمایی از اقدامات دولت سیزدهم برای احیای سینمای ایران و عدالت فرهنگی در کشور خبر داد.

 به گزارش اعتمادساز، محمد خزائی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح سینمای ملل مشهد با اشاره به چهلمین روز شهادت آیت الله رئیسی و تاکید ایشان بر توجه به محرومان، اظهار داشت: امروز شاهد افتتاح سینما «وحدت» در شهرستان محروم تربت جام و پردیس سینمایی «ملل» در منطقه کم برخوردار مشهد هستیم. این اقدام در راستای عدالت فرهنگی و توجه به نیازهای فرهنگی مردم در همه نقاط کشور انجام شده است.

وی افزود: احیای اقتصاد سینمای ایران در دولت سیزدهم، سرمایه‌گذاران را به حضور و سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های سینمایی در شهرستان‌ها راغب کرده است.

رئیس سازمان سینمایی کشور بیان کرد: امروز شاهد رشد چشمگیری در عرصه مخاطب، فروش و تولید آثار سینمایی در خراسان رضوی هستیم. بر اساس آمار، ساخت سالن‌های سینمایی در این استان در دولت سیزدهم رشد 113 درصدی داشته است.

خزائی با بیان اینکه در ابتدای دولت سیزدهم، 573 سالن سینما در کشور وجود داشت، توضیح داد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، هدفگذاری شده بود که تعداد این سالن‌ها تا پایان سال 1404 به هزار سالن برسد. تا کنون 293 سالن سینمایی به بهره‌برداری رسیده و تا 20 شهریورماه و پایان کار دولت سیزدهم، شمار سالن‌های افتتاح شده به 900 سالن سینمایی خواهد رسید.

وی به جهش در حوزه فرهنگ و هنر کشور در دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: دوره مدیریتی آقای اسماعیلی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سال‌های پرکاری بود. در هیچ دولتی سابقه نداشته است که رئیس سازمان سینمایی به 80 شهرستان کشور سفر کرده و نیازهای سینمایی آن مناطق را بررسی کرده باشد.

رئیس سازمان سینمایی کشور با اشاره به رشد 700 درصدی مخاطبان سینما در سه سال گذشته با توجه به شیوع کرونا و قهر مردم با سینما، تصریح کرد: رشد 300 درصدی فروش سینما و شکستن رکورد سال 1398 نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی جامع، حمایت و زمان‌بندی‌های صحیح باعث احیای اقتصاد سینمای ایران شده است.

خزائی خاطر نشان کرد: 75 درصد از مجوزهایی که در این دولت به کارگردان اولی‌ها داده شد، مربوط به کارگردانان شهرستانی بود. این اقدام در سینمای ایران بی‌سابقه است و امروز قوانین برای تولید فیلم، بویژه در شهرستان‌ها، آسان شده است.

وی گفت: به بسیاری از وعده‌های خود در حوزه فرهنگ و هنر در دولت سیزدهم عمل کرده‌ایم و این اقدامات گردآوری و در قالب یک کتاب منتشر خواهد شد.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید