گزارش بازار بدهی ۲۰ فروردین ماه/ اختلاف قابل ملاحظه ارزش معاملات اوراق گام با سایر اوراق

در معاملات امروز ۴۹۸ میلیارد تومان اوراق گام با میانگین نرخ بازده تا سررسید ۳۲.۶۶ درصد معامله شد. همچنین اختلاف بازده تا سررسید اوراق گام با اخزای کمتر از یک سال رقم ۶ درصد بود. این در حالی بود که اوراق اخزا مجموعا تنها ۵۳ میلیارد تومان معامله شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ در معاملات امروز مجموعا 53  میلیارد تومان اوراق اخزا با میانگین بازده تا سررسید 26.62 درصد برای سررسیدهای کمتر از یک‌سال، و 26.21 درصد برای سررسیدهای بیش از یک‌سال، معامله شد. همچنین در اوراق اراد/افاد و گام نیز به ترتیب  112و 498 میلیارد تومان معامله انجام شد.

نرخ بازده تا سر رسید

در نمودارهای زیر، اطلاعات مربوط به نرخ بازده تا سررسید و ارزش معاملات (میلیارد ریال) اوراق اخزا، اراد/افاد و گام، به ترتیب فاصله تا سررسید نمایش داده شده است.
توضیح اینکه ارزش معاملات هر نماد در سطر سوم اطلاعات نمودار، ذکر شده و اندازه دایره نمایش داده شده برای هر نماد به تناسب ارزش معاملات آن نماد تنظیم شده‌است.

اوراق اراد/افاد  با نرخ 15.76 الی 29.7 درصد معامله شدند. اوراق گام نیز با میانگین نرخ 32.66 درصد معامله شدند. اختلاف نرخ بازدهی تا سررسید گام و اخزای با سررسید زیر یک سال نیز، 6 درصد بود.

ارزش معاملات

در نمودار زیر ارزش معاملات اوراق اخزا، اراد/افاد ،گام و اوراق شرکتی با تقسیم سود را به تفکیک سر رسیدهای زیر یک‌سال، بالای یک‌سال و بالای دو سال مشاهده می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید