نهادی که ۲۰۰ واحد مسکونی بسازد موظف است یک مدرسه تأسیس کند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: برخی قوانین نیاز به ورود استانداری دارند، طبق قانون هر نهادی که ۲۰۰ واحد مسکونی بسازد موظف است یک مدرسه تأسیس کند، اما نهادی در نیشابور اقدام به ساخت ۶۰۰ واحد مسکونی کرده، اما هنوز هیچ مدرسه‌ای نساخته است.

به گزارش اعتمادساز، سیدامیر شوشتری در اجلاس رؤسای آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به اینکه تشکیل شورای آموزش و پرورش برای برنامه‌ریزی سال آینده بسیار مهم است، اظهار داشت: آموزش و پرورش با همکاری استانداری می‌تواند به اهداف مشخص شده خود دست یابد، طبق سند تحول بنیادین تمامی دستگاه‌ها موظف هستند که آموزش و پرورش را در نیل به اهداف آموزشی جامعه هدف خود همراهی کنند. نیاز داریم که از تمام توان و اقتدار استانداری بهره‌مند شویم تا بتوانیم کارهای بزرگتری انجام دهیم و ارتباط تنگاتنگی با تمامی دستگاه‌های استانی برقرار کنیم.

وی تصریح کرد: برخی قوانین نیاز به ورود استانداری دارند، طبق قانون هر نهادی که 200 واحد مسکونی بسازد موظف است یک مدرسه تأسیس کند، این در حالی است که نهادی در شهرستان نیشابور اقدام به ساخت 600 واحد مسکونی کرده، اما هنوز هیچ مدرسه‌ای نساخته است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به اینکه عدم اجرایی کردن این قانون منجر به بالا رفتن نرم کلاس‌ها می‌شود، گفت: از استانداری می‌خواهیم تا ما را در اجرایی کردن این قانون همراهی کند تا با مسائل بزرگ در سال‌های آینده مواجه نشویم.

وی بیان کرد: حال و هوای خوب شهر به مدرسه و آموزش و پرورش وابسته است، حتی فردای جامعه هم به همین دستگاه بستگی دارد، لذا نیاز است که جایگاه آموزش و پرورش به تثبیت برسد و این مهم تنها توسط فرمانداران هر شهرستان به وقوع می پیوندد.

مدیرکل آموزش وپرورش خراسان رضوی تأکید کرد: آموزش و پرورش نیاز به تأیید و تأکید استانداری در مسئله تجاری‌سازی دارد. ما مطالبه سه درصد عوارض شهرداری در تمام استان را داریم  و از طرفی نیازمند شفاف‌سازی در هر بخشی هستیم.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش نیازمند تجهیزات اجرای آزمون‌های نهایی است، چرا که اجرای امتحانات نهایی در آموزش و پرورش همانند کنکور از حساسیت بالایی برخوردار است. نیازمند تجهیزات پیشرفته و شرایط فوق امنیتی برای برگزاری این آزمون‌ها هستیم. به منظور پیشبرد اهداف هنرستان‌ها نیاز به ارتباط کارخانه‌ها و مراکز تولیدی داریم که نقش پُررنگ استانداری را می‌طلبد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در ادامه به مسئله ترک تحصیل دانش آموزان و جلوگیری از پیشرفت آن اشاره کرد و خواستار رسیدگی به امور مدارس شبانه‌روزی در شهر مشهد شد.

گفتنی است، در حاشیه این اجلاس از زحمات سیدجمال وزیری معاون اسبق سوادآموزی و سیدابوالفضل حسینی معاون اسبق پژوهش و برنامه‌‍‌ریزی و توسعه منابع استان قدردانی شد.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید