فروش 62 میلیارد تومانی بلیت در سینماهای خراسان رضوی

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، گفت: از ابتدای امسال تاکنون، فروش ۶۲ میلیارد تومانی در سینماها ی خراسان رضوی داشتیم و اطمینان داریم که تا پایان سال، رکورد ۱۴۱ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ را خواهیم شکست.

 به گزارش اعتمادساز، محمد حسین‌زاده شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح سینمای ملل مشهد با اشاره به افتتاح سینما در تربت جام اظهار داشت: این اتفاقات خوبی در سینمای خراسان رضوی رخ داده است. بخشی از آن به ساخت فیلم توسط هنرمندان مشهدی و بخشی دیگر به ایجاد فضای مناسب برای تماشای فیلم مربوط می‌شود.

وی ادامه داد: در دو، سه سال گذشته، چندین فیلم سینمایی توسط هنرمندان خراسانی ساخته شده و پیشرفت در عرصه صنعت سینما مشاهده می‌شود؛ در جشنواره فیلم فجر سال گذشته، سه فیلم از کارگردانان مشهدی حضور داشتند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی تصریح کرد: تیرماه 1400 تنها 7 سینما در استان داشتیم، اما امروز این رقم به 20 سینما و 97 سالن رسیده است. همچنین میزان فروش در سینماها از 22 میلیارد تومان در سال 1400 به 141 میلیارد تومان در سال 1402 رسیده است.

حسین‌زاده اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون، فروش 62 میلیارد تومانی داشته‌ایم و اطمینان داریم که تا پایان سال، رکورد 1402 را خواهیم شکست.

وی افزود: در دولت شهید رئیسی، تلاش شد تا فیلم‌سازان فیلم بسازند و سرمایه‌گذاران سینما ایجاد کنند. هموار کردن این مسیر وظیفه اداره ارشاد است و ما تا جای ممکن از این افراد حمایت کرده‌ایم.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی به ساخت پردیس سینمایی ملل به عنوان نماد وحدت فرهنگی ایران و افغانستان اشاره کرد و گفت: مرز جغرافیایی بین این دو کشور عمرش کمتر از 200 سال است، اما مرزی بین قلب‌های این دو کشور وجود ندارد.

حسین‌زاده بیان کرد: دلبستگی ما به افغانستانی‌ها بیش از اینهاست. دشمنی‌ها و توطئه‌های استعمارگران نمی‌تواند پیوند قلبی بین این دو کشور را تضعیف کند. این محله به واسطه وجود اقوام و ملل مختلف و نخبگان، فرصت‌های نابی را به وجود می‌آورد و تاسیس پردیس سینمایی ملل نمونه این وحدت و استفاده از فرصت‌ها است.

گفتنی است، پردیس سینمایی ملل امروز در بلوار شهید آوینی مشهد با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سازمان سینمایی کشور و برخی مسئولان کشوری و استانی با ظرفیت 5 سالن و 600 صندلی افتتاح شد.

پردیس سینمایی ملل شامل 5 سالن نمایش با ظرفیت 600 نفر افتتاح شده است. بخش سینمای روباز نیز با ظرفیت 400 نفر شهریور ماه به صورت ویژه همراه با اکران مردمی افتتاح شد. هزینه ساخت پردیس سینمایی ملل را 12 میلیارد تومان برآورد شد که با هدف اعتلای فرهنگ و هنر و آشتی مردم این محلات را با پرده نقره‌ای بوده است. نرخ بلیت در بیشتر سانس‌ها به ویژه صبح و عصر و روز‌های نیم‌بها در دو سه ماهه اول افتتاح سالن، 60 هزار تومان خواهد بود.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید