رتبه نخست کمیته امداد در جذب تسهیلات اشتغالزایی کشور‌

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت سال گذشته بیست وپنج هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به کمیته امداد امام خمینی(ره) اختصاص داد که این نهاد رتبه اول جذب تسهیلات حوزه اشتغال کشور را در بین همه دستگاه‌ها دارد.

به گزارش اعتمادساز، محسن زنگنه امروز در آیین تجلیل از نیکوکاران، مودیان‌ زکات و حامیان ایتام تربت حیدریه اظهارداشت:  سال گذشته کمیته امداد با جذب25 هزار میلیارد تومان از محل تسهیلات 4 درصد اشتغال کشور دربین متولیان اشتغال کشور ازجمله وزارتخانه های صنعت و معدن ، جهاد و رفاه رتبه اول را به دست آورد ضمن آنکه کمیته امداد در تسهیلات استان نیز سهم دارد.

نماینده مردم شهرستانهای تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز دولت سیزدهم از همان صندوقی که در دولت قبل 200 هزار میلیارد تومان پول داشت و برای پرداخت یارانه 45 هزار تومانی در شب پرداخت عزادار بود، به 75 میلیون نفر بین 300 تا 400 هزار تومان یارانه می‌دهد.

وی تصریح کرد: علاوه بر پرداخت یارانه‌ها، از همان صندوق 25هزار میلیارد تومان به کمیته امداد، 17هزار میلیارد تومان به بهزیستی و 30 هزار میلیارد تومان به تبصره بانکها اختصاص داده و در عین حال همان صندوق امسال 750 هزار میلیارد تومان پول دارد و این مهم با همت مجلس محقق شده است.

زنگنه بیان کرد: امروز کمیته امداد یک نهاد صرفا پرداخت معیشت نیست و تولید اشتغال و ثروت می کند و همه باید در دولت و مجلس تلاش کنند این نهاد نیز تقویت شود.

توزیع 25 هزار بسته در شب یلدا بین مددجویان

رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی نیز اظهارداشت: استان خراسان رضوی دارای انسان‌های دریادل، اهل محبت و نوع دوست می‌باشد و در حوزه انفاق سرآمد کشور هستند و این همدلی و همیاری سبب شده کمیته امداد کارنامه موفقی ارائه دهد.

وی گفت: 194 هزار خانوار در استان تحت حمایت کمیته امداد هستند و بیش از 12 هزار یتیم و بالغ بر 28 هزار فرزند محسنین در استان مورد حمایت هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی، واریزی حامیان به حساب ایتام را در ماه به طور متوسط بیش از 700 هزارتومان و محسنین بیش از 500 هزار تومان عنوان کرد و افزود: درصدد افزایش این مبلغ تا تابستان سال آینده هستیم.

وی بیان کرد: در حوزه اشتغال 2200 میلیارد تومان جزء 4 تبصره 18 و 970 میلیارد تومان از محل جز سه اعتبار تسهیلات امداد استان است که از 2200 میلیارد تومان 94 درصد به بانک ها ابلاغ شده و حدود 1000 میلیارد تومان پرداختی بوده و ما بقی در حال پیگیری برای دریافت هستیم و از محل جز 3 ، 677 میلیارد تومان ابلاغ شده که در هفته های آینده پرداخت آن در استان انجام خواهد شد.

سلم آبادی خاطرنشان کرد: سال گذشته 1700 میلیارد تومان اعتبار اشتغال در استان بوده که 1630 میلیارد تومان با همکاری کارگروههای اشتغال، بانک ها و اعضای کارگروههای اشتغال، فرمانداران پرداخت شده و امسال 3200 میلیارد تومان به این استان تخصیص داده شده است

وی با بیان اینکه بامشارکت خیرین در حال ساخت مسکن هستیم، تصریح کرد: در حوزه مسکن بیش از 4000 مسکن در قالب تفاهم نامه هایی با بنیاد علوی، سپاه و بنیاد مسکن در حال ساخت می باشد و در نهضت ملی مسکن نیز تا الان بیش از 4000 نفر در استان تایید و 260 پروژه تاکنون انجام شده و در صورت تخصیص زمین و پروژه امداد برای ساخت اقدام خواهد کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: در شب یلدا 25 هزار بسته یلدایی به ارزش بالغ بر 10 میلیارد تومان با کمک خیرین تهیه و توزیع شده است؛ همچنین از فروردین سال قبل تا آذر ماه سال جاری رتبه اول نقد طرح اکرام در کشور مربوط به کمیته امداد خراسان رضوی بوده است و میانگین در ماه بالغ بر 20 میلیارد تومان به حساب ایتام و محسنین واریز می شود.

سیاست توانمندسازی و اشتغالزایی کمیته امداد باید گسترش یابد

حجت‌الاسلام معلمی، امام جمعه تربت‌حیدریه نیز در این آئین با تاکید براینکه سیاست توانمندسازی و اشتغالزایی کمیته امداد باید گسترش یابد، گفت: باید برنامه‌ریزی شود تا همه مددجویان را به حدی برسانیم که نیازی به دستگاهای حمایتی نداشته باشند.

وی ادامه داد: تمام موسسات خیریه و در رٱس آنها کمیته امداد ایجاد اشتغال و توانمندسازی را گسترش دهند.

امام جمعه تربت حیدریه افزود: حمایت از تولیدکنندگان و کسانی که از مسیر تسهیلات اشتغال زایی این نهادها به درآمد رسیدند، زنجیره توانمند سازی این افراد را کامل می‌کند، انفاق کنندگان مجاهد فی سبیل الله، شان آنها شان مجاهدان در راه خدا است و هر خیر و انفاق کننده ای که اهل گذشت به میزان توانش، همان اجر مجاهد در راه خدا را دارد.

8490 طرح اشتغال در تربت حیدریه ایجاد شده است

سید سعید عبداله زاده،رئیس کمیته امداد شهرستان تربت حیدریه نیز بیان کرد: 8671 خانوار و به عبارتی 12 و نیم درصد جمعیت تربت حیدریه تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان هستند و از خدمات این نهاد بهره مند می شوند.

وی افزود: از سال 1380 تا سال 1401 ، 8490 طرح اشتغال در تربت حیدریه ایجاد شده که 3994 طرح به خودکفایی رسیدند و از چرخه امداد خارج شدند.

رئیس کمیته امداد شهرستان تربت حیدریه گفت: در سال گذشته 1187 طرح اشتغال با اعتبار بیش از 76 میلیارد تومان اجرا شده و در 9 ماه سال جاری 435 طرح اشتغال با 64 میلیارد تومان منابع بانکی و صندوق امداد ولایت اجرا شده است.

عبداله زاده با بیان اینکه 2194 دانش آموز و 205 دانشجو از خدمات تحصیلی و تربیتی امداد بهره مند می شوند، گفت: 121 دانش آموز و دانشجو نخبه و استعداد برتر در رشته های مختلف تحصیلی، فرهنگی، هنری، ورزشی و قرآنی شناسایی شدند که 6 میلیارد تومان به آنها مساعدت شده است و تربت حیدریه رتبه اول را در شناسایی و حمایت از نخبگان و استعداد های برتر از آن خود کرده است.

وی ضمن تشکر از خیرین شهرستان، بیان کرد: 24 درصد جمعیت تربت حیدریه به صورت سنتی و 43 درصد به صورت نوین کمک های خود را به کمیته امداد پرداخت می کنند؛ همچنین 51 مرکز نیکوکاری در قالب یک شبکه ارتباطی مردمی قوی کل نقاط شهرستان را پوشش می دهند.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید