خسارات 50 میلیارد ریالی سیل به شبکه برق سرخس

مدیر شرکت برق سرخس گفت: جاری شدن سیل و بارندگی‌های شدید در این شهرستان طی هفته گذشته به شبکه‌های توزیع برق در روستاها و نقاط پراکنده این شهرستان خساراتی وارد کرد که حدود ۵۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

به گزارش اعتمادساز، حجت پارسادوست در جمع خبرنگاران گفت: در نتیجه بارش باران شدید، سیلاب شهر مشهد و دامنه‌های هزار مسجد به حجم 60 میلیون مترمکعب به سرخس وارد شد.

وی بیان کرد: عمده خسارات ناشی از سیل به شبکه برق این شهرستان ناشی از سقوط شبکه های فشار متوسط و فشار ضعیف بر اثر طغیان رودخانه‌ها و همچنین حجم زیاد روانآب‌ها و اصابت صاعقه به شبکه‌ها بوده است.

پارسادوست عنوان کرد: تاکنون اکثر موارد خسارات وارده به شبکه برق با تلاش جهادی و شبانه روزی گروههای عملیاتی مدیریت برق سرخس رفع شده است و هم اکنون همه مشترکین شهرستان برق‌دار هستند.

مدیر شرکت برق سرخس ادامه داد: شبکه برق تغذیه کننده پاسگاه های مرزی این شهرستان که به علت وقوع سیلاب آسیب دیده بود در روز جمعه گذشته (28 اردیبهشت ماه) اصلاح شد.

وی یادآور شد: کارکنان حوزه عملیاتی این شهرستان که از ساعات ابتدایی روز جمعه با وجود مسافت 100 کیلومتری تا محل آسیب دیده و همچنین بسته شدن راههای ارتباطی این شهرستان مشغول فعالیت بودند، اقدام به اصلاح شبکه های آسیب دیده کردند.

پارسا دوست گفت: با توجه به خسارات ناشی از سیل بر شبکه برق این شهرستان، فرماندار سرخس پیگیری های لازم را به لحاظ تامین خودرو و تجهیزات مناسب برای نیروهای عملیاتی مدیریت برق به منظور عبور از سیلاب و راههای تخریب شده از شرکت بهره برداری نفت انجام داد، نیروهای هنگ مرزی سرخس نیز همکاری خوبی با نیروهای عملیاتی مدیریت برق این شهرستان داشتند.

مدیر شرکت برق سرخس تصریح کرد: طی کردن مسیر توسط نیروهای عملیاتی مدیریت برق سرخس و نصب 2 پایه فشار متوسط چوبی که بر اثر سیل خسارت دیده بود، بیش از 12 ساعت به طول انجامید و در شرایط بسیار سخت انجام شد.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید