ثبت ۵۹۷ تشکل مردمی در ستاد امر به معروف خراسان رضوی

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی گفت: تاکنون ۵۹۷ تشکل مردمی در ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر این استان ثبت شده و با توجه‌به گستردگی فعالیت‌هایی که توسط این تشکل‌ها درخواست شده سعی کرده‌ایم که یک مرکز هماهنگی را ایجاد کنیم.

به گزارش اعتمادساز، مهدی رضایی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تشکل‌های مردمی یکی از موضوعات بسیار مهمی است که در ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در حال پیگیری آن هستیم.

وی افزود: به دلیل اینکه ستاد یک نهاد مردمی است، سعی داریم که تشکل‌های مردمی را گردهم آوریم و در این راستا مرکزی را تحت عنوان مرکز هماهنگی تشکل‌های مردمی ایجاد کرده‌ایم. تقریباً از سال گذشته روند مجوز دادن به برخی از تشکل‌های مردمی که در حوزه‌های متعدد در حال فعالیت هستند، شروع شده است.

رضایی با اشاره به 18 موضوع مرتبط با تشکل‌ها، بیان کرد: از جمله مباحث مرتبط با آسیب‌های اجتماعی، اقتصاد مقاومتی، آموزشی، علم و فناوری، تربیت‌بدنی و آموزش دفاعی، حقوقی و قضایی، خانواده، روان‌شناسی و مشاوره، سلامت و بهداشت، سیاست و بصیرت، طب سنتی، عفاف و حجاب، موضوعات فرهنگی و مناسبت‌ها، گردشگری و زیارت، محیط‌زیست و موضوعات متعدد دیگری در قالب موضوعات مورد فعالیت تشکل‌ها، احصا شده است.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی عنوان کرد: وظیفه اصلی این تشکل‌ها علاوه بر ایجاد انسجام، پیگیری مطالبات از دستگاه‌های اداری است. امیدواریم هر تشکل در هر موضوعی که فعالیت می‌کند بتواند آن موضوع را به یک نقطه مثبتی در جامعه برساند.

ثبت 7529 مطالبه مردمی در سامانه «سو»

رضایی عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 3288 کاربر نرم‌افزار «سو» را نصب‌ کرده و تعداد 7529 مطالبه از دستگاه‌های اجرایی ثبت شده است، در مجموع 56 دستگاه اجرایی شامل 39 اداره و سازمان و 17 بانک دارای صفحه کاربری «سو» هستند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 89 درصد مطالبات مردمی که در سامانه «سو» به ثبت رسیده توسط رؤسای ادارات پیگیری و پاسخ داده شده است، افزود: از تعداد گزارشات ثبت شده 6653 مطالبه پیگیری و در زمان اعلام شده به مطالبه‌گر پاسخ داده شده است.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی بیان کرد: ناظر ویژه، موضوعات مرتبط با ادارات و سازمان‌ها، مدارس و مراکز آموزشی، اصناف، آسیب‌های اجتماعی، خدمات شهری، تخلفات پزشکی، نظارت بر بازار کالاهای اساسی، ورزش، نانوایی، بانک‌ها، تفریحی و گردشگری، مسکن و ساختمان، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، حیوانات آزاری، مد و لباس و فعالیت در فضای مجازی مهم‌ترین موضوعاتی است که توسط مردم در سامانه «سو» گزارش و ثبت شده است.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید