تعطیلی ۴ تا ۵ نمایشگاه خودرو در هفته به دلیل رکود بازار

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان اتومبیل مشهد گفت: با توجه به گرانی خودرو و سطح پایین خرید و فروش، در هفته حدود ۴ الی ۵ نمایشگاه در مشهد جمع‌آوری می شود.

به گزارش اعتمادساز، حسین حسینی اظهار کرد: بازار خودرو در مشهد در حال حاضر در سکوت کامل به سر می برد و خرید و فروش فعلا به صفر رسیده است.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان اتومبیل مشهد در ادامه با بیان اینکه نمایشگاه دارانی که مستاجر هستند به علت رکود بازار در حال جمع آوری هستند، گفت: با توجه به گرانی خودرو و عدم خرید و فروش، در هفته حدود ۴ الی ۵ نمایشگاه در مشهد جمع‌آوری می شوند.

وی در ادامه بیان کرد: ارزان‌ترین خودروی ایرانی کوییک با ٣١٠ میلیون و گران‌ترین خودرو نیز دناپلاس توربو با قیمت ٨٠٠ میلیون تومان است.

حسینی خاطرنشان کرد: خودرو یک کالای سرمایه ای نیست و تنها در کشور ما این موضوع وجود دارد که خرید ملک و اتومبیل به عنوان کالای سرمایه ای محسوب می شود که اصلا صحیح نیست. اگر سرمایه‌دار سرمایه خود را فراتر از این که نیاز ندارد در بازار خودرو سرمایه‌گذاری کند ما هیچ وقت دچار این تنش ها، نوسانات و افزایش قیمت نخواهیم شد.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان اتومبیل مشهد ادامه داد: یکی از علل افزایش خودرو بیشتر فضای مجازی است که ما در حال حاضر درگیر این موضوع شده‌ایم و ماشین های فرسوده را قیمت بالا به فروش می رسانند. به مردم توصیه می کنیم جوگیر نشوند و باید احساسات خود را کنترل کنند تا دچار نوسانات نشویم.

وی با بیان اینکه بنده با مدیران یکی از پلتفرم های خرید و فروش تماس گرفتم اما هیچگونه واکنشی از سوی آن ها مشاهده نکردیم، گفت: این موضوع باعث تنش شده و امیدوار هستیم کسی در دام این گرانی گرفتار نشود. معاون وزیر صمت در این خصوص تذکراتی را به یک سایت فروش کالای دست دوم داده است و قرار شده قیمت های خودرو در این برنامه درج نشود.

حسینی در پایان گفت: قیمت خودرو در مشهد طی ماه‌های آینده روند کاهشی خواهد داشت.

فارس

دیدگاهتان را بنویسید