افزایش شتاب در رشد شاخص بورس

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (چهارشنبه، ۲۴ اسفندماه) با ۳۸ هزار واحد افزایش در ارتفاع یک میلیون و ۸۲۰ هزار واحدی ایستاد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شاخص هم‌وزن با ۱۳ هزار و ۱۵۷ واحد افزایش به ۵۵۴ هزار و ۱۹۰ واحد و شاخص قیمت با هفت هزار و ۷۸۱ واحد رشد به ۳۲۷ هزار و ۷۳۸ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۵ میلیارد و ۳۷۳ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹۴ هزار و ۴۷۲ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۲ هزار و ۷۳۷ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۲ هزار و ۲۴۲ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۹۹۲ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با یک هزار و ۳۵۴ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۳۱۹ واحد و نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۳۱۲ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با ۳۲۵ واحد، ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس (زپارس) با ۲۶ واحد، قند مرودشت (قمرو) با ۲۴ واحد و دشت مرغاب (غدشت) با ۲۱ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شد.

بر پایه این گزارش، امروز نماد شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، بانک ملت (وبملت)، ایران خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، پالایش نفت تهران (شتران) و زامیاد (خزامیا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲ میلیارد و ۱۷۹ میلیون برگه سهم به ارزش هفت هزار و ۸۷۴ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۳۷۴ واحد افزایش داشت و به ۲۳ هزار و ۸۴ واحد رسید.

در این بازار بیش از ۹ میلیارد و ۸۷۸ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۴۱۸ هزار و ۴۴۸ نوبت بود.

پلیمر آریاساسول (آریا)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین بیمه پاسارگاد (بپاس)، پخش البرز (پخش)، تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا (کتوکا)، شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند (ثالوند) و پتروشیمی مارون (مارون) با تاثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

دیدگاهتان را بنویسید