افتتاح نمایشگاه هنرمندان صنایع‌ دستی در موزه بزرگ خراسان

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی از آغاز نمایشگاه آثار هنرمندان خانه ملک در موزه بزرگ خراسان به مناسبت هفته صنایع‌ دستی خبر داد.

به گزارش اعتمادساز، سیدجواد موسوی در مراسم افتتاح نمایشگاه آثار هنرمندان خانه ملک که در موزه بزرگ خراسان برگزار شد، اظهار داشت: ترویج و رونق صنایع‌دستی و حفظ و احیای برخی رشته‌های صنایع‌دستی از جمله اهداف برگزاری نمایشگاه آثار هنرمندان خانه ملک در موزه بزرگ خراسان است.

وی ادامه داد: برگزاری این نمایشگاه موجب معرفی هنرمندان و آثار هنری تولید شده توسط آن‌ها، توسعه و ترویج صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان خواهد شد.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با اشاره سطح کیفی آثار ارائه شده در این نمایشگاه گفت: این آثار فاخر از استادانی نامدار و نام آور در سطح ملی و بین‌المللی است.

موسوی با بیان این بیستم خردادماه آغاز برنامه‌های هفته صنایع‌دستی است، گفت: این نمایشگاه از امروز تا پایان هفته صنایع‌دستی نیز پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود تا زائران و مجاوران که از موزه و بوستان کوهسنگی بازدید دارند با آثار هنری هنرمندن خانه ملک نیز آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: در خانه ملک بیش از 10 غرفه و 30 هنرمند صنایع‌دستی در رشته‌های رودوزی‌های سنتی، سفال و سرامیک، قلمزنی، چرم دست‌دوز، منبت چوب، نقاشی ایرانی، سوزن‌دوزی، معرق مس، قلمزنی روی، سنگ هرکاره و تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی حضور دارند و آثار صنایع‌دستی و هنرهای سنتی تولید می‌کنند. این آثار توسط هنرمندان مستقر در خانه ملک طی سنوات گذشته تولید و اکنون در مالکیت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی است.

مریم جلالی، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور که برنامه‌های هفته بزرگداشت صنایع‌دستی کشور را از مشهد آغاز کرد از آثار هنرمندان خانه ملک بازدید کرد.

گفتنی است؛ موزه بزرگ خراسان در بوستان کوهسنگی مشهد قرار دارد و همه روزه از ساعت 9 تا 20 پذیرای علاقه‌مندان است.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید