Friday, 27 November , 2020
امروز : جمعه, ۷ آذر , ۱۳۹۹ - 12 ربيع ثاني 1442
شناسه خبر : 863
  پرینتخانه » اخبار, اخبار ویژه, اسلایدر تاریخ انتشار : ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲ | 360 بازدید | ارسال توسط :
بازنشر افتتاح خيابان دوسطحي آيتالله واعظ طبسي

۷۰۰ روز با «گذرگاه عاشقی»

نزدیک به دو سال از افتتاح پروژه اولین خیابان دو سطحی مشهد که به نام مرحوم آیت الله واعظ طبسی نامگذاری شده است، می‌گذرد. تنها چند ساعت مانده به فرا رسیدن سال ۹۷ با حضور مدیران استانی و شهری این خیابان افتتاح شد. همه مسئولین وقت آمده بودند. استاندار خراسان رضوی (علیرضا رشیدیان)، تولیت آستان […]

۷۰۰ روز با «گذرگاه عاشقی»

نزدیک به دو سال از افتتاح پروژه اولین خیابان دو سطحی مشهد که به نام مرحوم آیت الله واعظ طبسی نامگذاری شده است، می‌گذرد. تنها چند ساعت مانده به فرا رسیدن سال ۹۷ با حضور مدیران استانی و شهری این خیابان افتتاح شد. همه مسئولین وقت آمده بودند. استاندار خراسان رضوی (علیرضا رشیدیان)، تولیت آستان قدس رضوی(حجت الاسلام ابراهیم رئیسی)، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی(مرتضی بختیاری)، شهردار مشهد (قاسم تقی‌زاده خامسی)، فرماندار مشهد (محمدرحیم نوروزیان)، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد (محمدرضا حیدری)، حجت الاسلام محمدحسین بحرینی(نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی)، مصطفی نعمتی (شهردار منطقه ثامن) و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد (حمیدرضا موحدی زاده، شهناز رمارم، احسان اصولی، محمدحسین ودیعی) و بسیاری دیگر از مدیران که شاید از قلم افتاده باشند، در این مراسم حاضر بودند.

مهم‌تر از این‌ها حضور چشمگیر مردم بود. کسانی که بعد از سال‌ها گذشتن از کنار دیواره‌های فلزی و بتنی منطقه که آنجا را کارگاهی همیشه ساختمانی تصور می‌کردند، حالا چشمشان به گنبد طلایی هشتمین امام شیعیان روشن شده بود. انگار صحن و رواق امام مهربانی‌ها روحی تازه به خیابان آیت الله خزعلی بخشیده بود. چه تعبیری بهتر از «گذرگاه عاشقی»!

پروژه‌ای که قرار بود در عرض دو سال افتتاح شود بعد از گذشت پنج سال از فاز یک آن بهره برداری شده بود. آن قدر سنگ اندازی‌ها در مسیر زیاد بود که بسیاری به بهره برداری از این پروژه امید نداشتند.

همه با لبخند و شوق نظرانداختن به بارگاه ملکوتی ثامن الحجج(ع) عرض ارادت می‌کردند و مثل خیلی از روزهای دیگر سخنرانی بعد از تلاوت آیات قرآن کریم، قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع) و پخش سرود ملی کشورمان آغاز شد. اولین سخنران «محمدحسین روشنک» کارآفرین، پیمانکار و نماینده سرمایه‌گذار این پروژه بود که سخنانش با اشک همراه شد. وقتی سخنرانی تمام شد از بزرگی غمی که بر دل داشت روی صندلی کنار مسئولین نشست برای دقایقی احساس کرد تکیه کردن به گلدان‌هایی که زینت بخش نگاه زائیرین هستند، تکیه گاه اطمینان بخش‌تری است. اما سخنرانان بعدی همه از مجاهدت و خستگی ناپذیری‌اش گفتند، در سکوتش با نگاه دوخته شده به بارگاه منور رضوی سکوت کرد و آرام اشک ریخت.

توفیق داشتم که لحظه پرشکوه این گذرگاه عاشقی را در فضایی که رسانه‌های استان به تعطیلات سنگین نوروزی رفته بودند، ثبت و ضبط کنم. در ویژه نامه‌ای که همان روزها با نام «مسافر» با همکاری ستاد خدمات سفر مشهد به چاپ رسید. امروز ۷۰۰ روز از آن زمان می‌گذرد و اندوهگین و متعجبم که چرا در این مدت از این پروژه بزرگ و تلاش‌هایی که برای ساختن آن شده است، کسی صحبت نمی‌کند؟

شوربختانه آن که «گذرگاه عاشقی» به محلی برای تسویه حساب سیاسی با کارآفرین، پیمانکار و نماینده سرمایه‌گذار این پروژه تبدیل شده است. خاکستری از ناامیدی را برفضای کسب و کار و کارآفرینی در منطقه ثامن پراکنده‌اند که هر از گاهی بر آتش آن می‌دمند و حال هیچ کدام از کارآفرینان ثامن بهتر از دیگری نیست. در ادامه این گزارش بازنشر بخشی از گزارش افتتاحیه پروژه مورخ ۲۹ اسفند سال ۹۶ را می‌خوانید.

محمد حسین روشنک، نماینده سرمایه‌گذار و پیمانکار پروژه:

هیچگاه بدون وضو قدم در پروژه نگذاشتم

به شهردار مشهد گفتم که امروز سخن گفتن برایم دشوار است. در این پنج سال در این فکر بودم که مجددا در حال ساختن صحن جامع رضوی هستم و هیچ گاه بدون وضو قدم در این پروژه نگذاشتم. خوشحالم که امروز به یاد سردار شهید نورعلی شوشتری و مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی که افتخار شاگردی هر دو این بزرگواران را داشته‌ام، این صحن و سرا را به مردم ایران تقدیم کنم.

تمام این پروژه خانه‌های ۵۰ تا ۱۰۰ متر بوده است که به سختی آزاد و سعی شده است تا رضایت مالکین کسب شود. عرض این پروژه در بالا ۱۸متر و در طبقه منفی یک نیز عرض پروژه ۳۲ متر است و طول پروژه( فاصله از خیابان آیت‌الله خزعلی تا صحن غدیر) حدودا ۵۰۰ متر است.

تاکنون جایی در مشهد که به پیاده‌روی زائرین اختصاص داشته باشد، نداشته‌ایم. اینجا تنها مسیری است که عاشقان علی بن موسی الرضا می‌توانند با ذکری بر لب تا حرم مطهر بدون مزاحمت خودروها و دود و ترافیک پیاده‌روی کنند و در حالی که چشم به بارگاه ملکوتی امام هشتم دوخته‌اند با خاطر آسوده، عرض ارادت کنند. صفا و خلوصی که در این مسیر برای ورود زائر به حرم رضوی در نظر گرفته شده است، بی‌نظیر است.

این پروژه باید سال‌ها قبل افتتاح می‌شد. اگر مشکلات مربوط به تعداد بالای مالکین و گرفتاری‌ها که در مسیر اجرای پروژه ایجاد کردند قطعا زودتر از این‌ها افتتاح می‌شد. امیدواریم با برطرف شدن موانع، فاز۲ پروژه را ظرف یک و نیم تا دو سال آینده به بهره‌برداری برسانیم. بنده اینجا را گذرگاه و نظرگاه مرحوم آیت الله واعظ طبسی می‌شناسم.

سرمایه‌گذار این پروژه سرمایه‌گذار خارجی است که به فرد اعتماد کرده است. کل سرمایه این پروژه از خارج کشور تامین شده است و به صورت قرضی بوده که به شخص بنده پرداخت شده است. تا چندی پیش و قبل از این که آقای مهندس تقی‌زاده خامسی روی کار بیایند، شهرداری ریالی را بابت این پروژه اختصاص نداده بود. از زمانی که ایشان روی کار آمدند معادل ۲۰درصد مبلغ این پروژه را تعهد کردند ولی ما این پروژه را به اتمام رساندیم.

امروز این توفیق خدمتی را که به من عنایت شده را به محضر پروردگار متعال و پیشوایم حضرت ولی عصر(عج)، بنیانگذار کبیر انقلاب، مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران تقدیم می‌کنم.

علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی :

خدمات و تلاش‌های دستگاه‌ها قابل تقدیر است

در ادامه این مراسم استاندار خراسان رضوی گفت: بازگشایی این گذرگاه، چشم انداز و آرامشی منحصر به فرد را برای زائر رقم زده است.

علیرضا رشیدیان با تاکید بر ضرورت قدردانی از زحمات مهندس روشنک و در بهره‌برداری از این پروژه، افزود: خدمات و تلاش‌های دستگاه‌های استانی و شهری برای پذیرایی از زائران را قابل تقدیر است. بازگشایی این گذرگاه را که چشم‌اندازی بسیار زیبا برای زائران و مجاوران دارد، بازگشایی میدان سعدی بعد از هشت سال، اتصال خط یک و دو قطار شهری و افزوده شدن ۲۱۰ دستگاه مینی‌بوس و اتوبوس از جمله این خدمات برای تسهیل خدمت‌رسانی به زائران در آستانه سال نو است.

شهردار مشهد:

سرمایه‌گذار به قول من برای پرداخت یا تهاتر اعتماد کرد

شهردار مشهد در ادامه این مراسم گفت: احداث خیابان آیت الله واعظ طبسی با حمایت تولیت و قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ممکن شد. من تنها روحیه کار را در شهر و شهرداری ایجاد کرده‌ام و این همکارانم هستند که کارها را در شهر مشهد انجام می‌دهند. اگر خیابان آیت الله طبسی ساخته شده است این کار بدون حمایت‌های تولیت و قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی شدنی نبود.

در بازدید اولم این منطقه تلّی از خاک بود که با لطف پیمانکار محترم این پروژه جناب آقای روشنک که برای پرداخت و یا تهاتر سرمایه‌گذاری انجام شده اعتماد کرد، این پروژه به اتمام رسید و انشالا در آینده نزدیک به هفت خیابان دیگر مانند این مسیر بازگشایی می‌شود.محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر مشهد:

شرکت «الماس‌سازه» با وجود کمبود اعتبار به شهرداری اعتماد کرد

رئیس شورای شهر مشهد در این مراسم گفت: پروژه خیابان دوسطحی آیت‌الله واعظ طبسی یکی از خیابان‌‌های دو سطحی حرم مطهر است که در طرح ثامن پیش‌بینی شده و مدت پنج سال است که از شروع به کار آن می‌گذرد. این خیابان هم به لحاظ تسهیل کردن مسیر و هم به لحاظ پیش‌بینی ماشین‌های مخصوص، در مجموع بسیار خدمت ارزشمندی است که به عنوان هدیه سال نو به زائرین و مجاورین امام هشتم (ع) اهدا شد.

متاسفانه در دوسال گذشته سرعت این پروژه به شدت کند شده بود اما با حضور شورای شهر جدید اولین جلسه با حضور مسئول پروژه آقای روشنک برگزار شد و عزم جدی شورای شهر و شهرداری به همراه تعامل آستان قدس رضوی باعث شد این خدمت بزرگ به زائرین و مجاورین ارائه شود.

مهمترین اقدام شرکت «روشن‌سازه» و آقای روشنک این بود که بر مبنای اعتماد متقابل پذیرفتند با وجود کمبود منابع شدید، منابع لازم برای اتمام پروژه را تامین کنند. این بسیار نکته مهمی است که بخش خصوصی و سرمایه‌گذار به شهرداری اعتماد کند. در یکی دو ماه گذشته شخص آقای روشنک و نیروهای ایشان به صورت شبانه‌روزی در این پروژه کار کردند تا پروژه به آغاز سال برسد که این اتفاق نیز رخ داد. نام خیابان از گذشته به نام تولیت سابق آستان قدس رضوی انتخاب شده بود که انتخاب بسیار به‌جا و به‌حقی بود و باید این خیابان به نام چهره‌ای که خدمت ارزشمندی به این شهر کرده نام‌گذاری شود.

سید مرتضی بختیاری، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی:

گذرگاه دو سطحی پرترددترین مسیر تشرف به حرم رضوی می‌شود

احداث گذرگاه مرحوم آیت الله واعظ طبسی گامی ارزشمند در جهت خدمت به زائر و تسهیل شرایط زیارت است.

یکی از سیاست‌های اصلی تولیت آستان قدس رضوی خدمت به زائر بوده که در این راستا اقدامات بسیار ارزشمندی صورت گرفته است. ساخت گذرگاه دوسطحی مرحوم آیت الله واعظ طبسی گامی بزرگ و ارزشمند است که در جهت خدمت به زائر و تسهیل شرایط زیارت برداشته شد.

بدون شک تلاش‌های انجام گرفته عوامل اجرایی برای اجرای این پروژه و تسهیل امر زیارت، صدقه جاریه بوده و در پرونده اعمال همه عزیزان ثبت خواهد شد. گذرگاه دوسطحی آیت الله واعظ طبسی یکی از گذرگاه‌های با چشم انداز بسیار خوب برای زائران به شمار می‌رود و بدون شک پرترددترین گذرگاه بعد از گذرگاه امام رضا(ع) و باب الجواد(ع) می‌شود. به نیکی این «گذرگاه دوسطحی» به نام آیت الله واعظ طبسی تولیت فقید آستان قدس رضوی ثبت شده است. آن مرحوم یکی از اسطوره‌های مبارزه با رژیم ستم شاهی در پیش از انقلاب بودند و ما قدردان زحمات ایشان هستیم.

محمد رحیم نوروزیان، فرماندار مشهد:

بخشی از مشکل تردد زوار به حرم رضوی مرتفع شد

وقتی در ابتدای این خیابان بایستید و به گنبد حرم مطهر امام هشتم(ع) نگاه کنید به اهمیت این پروژه پی‌خواهید برد. با توجه به این که ما در اطراف حرم ازدحام تردد خودرو را داریم این مسیر پیاده می‌تواند کمک بسیاری به تسهیل تردد و دسترسی به حرم، که یکی از مشکلات زائرین و مجاورن امام رضا(ع) بوده، بکند.

این پروژه بسیار کار قابل تحسینی است که هفت نمونه دیگر نیز دارد. ما امیدواریم آن‌ها نیز به زودی افتتاح شود. باید تشکر ویژه‌ای نیز از آقای روشنک و مجموعه ایشان داشته باشیم چرا که کار ایشان کار دل بوده است.

حمیدرضا موحدی زاده، نایب رئیس شورای شهر مشهد:

افتتاح این پروژه زائرین را از مسائل ترافیکی آسوده کرد

پروژه خیابان دو سطحی مرحوم آیت‌الله طبسی بیش از پنج سال است که شروع شده است. مهرماه سال ۹۶ و قبل از انتخاب آقای تقی‌زاده به عنوان شهردار جلسه‌ای در محل شورا برگزار شد که در آن عوامل اجرایی مخصوصا آقای روشنک که واقعا فداکارانه پروژه را مدیریت کردند، مشاورین طرح و عوامل اجرایی شهرداری حضور داشتند.

در این جلسه گره‌های پروژه از جمله خانه‌هایی که هنوز تملک نشده بود مطرح شد چرا که از حدود ۵۰۰ متر طول این مسیر، ۱۰۰ متر هنوز مسدود بود. اما با توجه به تدابیری که صورت گرفت و با هم‌افزایی دستگاه‌ها مثل استانداری، شهرداری و آستان قدس این باغ‌راه بسیار زیبا با نمای عالی به حرم مطهر در روز آخر سال افتتاح شد.

خوشبختانه با این افتتاح زائرین می‌توانند فارغ از مسائل ترافیکی، آلودگی صوتی و… پیاده و با آرامش از این مسیر به صحن غدیر حرم مطهر مشرف شوند. قسمت پایین این خیابان دوسطحی حدود دو سال دیگر زمان نیاز دارد تا به بهره‌برداری کامل برسد اما بخش اصلی این کار که این مسیر بود افتتاح شد و انشالله در سال‌های آینده شاهد افتتاح هفت باغ‌راه مشابه این پروژه خواهیم بود. 

آقای روشنک بسیار ذهن خلاقی دارد که جلوتر از زمان حرکت می‌کند و همواره کارهای غیر ممکن را ممکن ساخته است. ایشان بسیار ارده قوی و قدرت هماهنگی بالایی دارند، بنابراین اگر عزم، اراده و عشق آقای روشنک نبود این پروژه امروز افتتاح نمی‌شد.

مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی دین بزرگی به گردن شهر ما دارند. زمانی که ما نوجوان بودیم، انقلاب خودمان را به نام ایشان، مقام معظم رهبری و شهید‌هاشمی‌نژاد می‌شناختیم و بارها پای صحبت‌هایشان می‌نشستیم. در تحصن کارگران شرکت نفت که تازه از زندان آزاد شده بودند شاهد مبارزات ایشان بودیم. با توجه به خدماتی که ایشان پس از انقلاب به جمهوری اسلامی، آستان قدس رضوی و مردم مشهد کردند، حق این بود که اولین خیابان دوسطحی به سمت حرم به نام ایشان باشد تا یادشان همواره در دل مردم زنده باشد.

حمیدرضا ودیعی، عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد:

یک شاهرگ ارتباطی برای حرم رضوی ایجاد شد

در بسیاری از کشورها به پیاده‌راه به ویژه به شکل دوسطحی توجه ویژه‌ای می‌شود چرا که به عنوان یک مسیر پاک و البته سریع برای همه مردم محسوب می‌شود. در طرح جامع ثامن به باغ‌راه‌ها و پیاده‌راه‌ها به عنوان یکی از شاهرگ‌های ارتباطی به حرم مطهر توجه شده است که این امر مهم تا کنون مغفول بوده است.

این اولین باغ‌راه و پیاده‌راهی است که افتتاح شده، پروژه بسیار عظیمی است که منابع مالی بسیار عظیمی با حمایت‌های بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران خارجی صرف آن شده است. این پروژه موجب می‌شود مردم دسترسی راحتی به حرم مطهر داشته باشند و البته موجب کاهش تردد خودروها و ازدحام در پیرامون حرم می‌شود که باعث آلودگی هوا نیز بوده است.

شرکت «الماس‌سازه» یکی از تسهیل‌گرهای بزرگ شهر هستند که در یک بازه کوتاه بعد از توقف طولانی پروژه توانستند این مسیر را به بهره‌برداری برسانند. البته این پروژه هنوز بخش‌های دیگری در دو سر مسیر دارد که به بهره‌برداری نرسیده و امیدواریم این شرکت در آینده بتواند به بهره‌برداری این پروژه‌ها نیز کمک کند تا بزودی شاهد یک پیاده‌راه زیبا برای مردم و جذاب برای سرمایه‌گذار باشیم. در مجموع این شرکت عملکرد خوبی داشته و این که در فرصت کوتاه توانسته این پروژه را به بهره‌برداری برساند کار بزرگی بوده است.

شهناز رمارم، عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد:

راضی کردن صاحبان املاکی که در مسیر بودند کار بزرگی است

این پروژه اولین باغ‌راه افتتاح شده از هشت باغ‌راهی است که به حرم منتهی می‌شوند. افتتاح اولین آن‌ها یعنی طی کردن ۵۰ درصد راه که موضوع بسیار مهمی است چون راضی کردن صاحبان املاکی که در مسیر بودند کار بسیار سختی بزرگی بود و انجام این کار جای تقدیر دارد.

شورای شهر در این مسیر با باز کردن گره‌های این پروژه تسهیل‌گری کرد تا مجاورین و زائرین عزیز از این خیابان بهره‌مند شوند چون این منطقه از نظر ترافیکی گره‌ کوری دارد و این گذرگاه کمک بسیار خوبی برای فرار از این شلوغی‌ها است. پیمانکار این پروژه هنگام بستن پیمان ۱۰ درصد از مبلغ پروژه را تخفیف داده بود تا خودش بتواند نام این باغ‌راه را انتخاب کند و قرار بر این بود که این خیابان به نام سردار شهید شوشتری نام‌گذاری شود اما بعد از فوت آیت‌الله واعظ طبسی تصمیم بر این شد که نام این گذرگاه به نام ایشان باشد و یکی دیگر از خیابان‌ها اطراف حرم مطهر به نام سردار شهید نورعلی شوشتری نام‌گذاری شد.

 

احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد:

پروژه گذرگاه آیت‌الله واعظ طبسی به افتخارات مشهد اضافه شد

پروژه خیابان آیت‌الله واعظ طبسی توانسته نمای زیبایی به شهر ‌دهد و چشم‌انداز زیبایی به بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا(ع) برای زائرین و مجاورین ایجاد ‌کند. این پروژه‌ سه سال دچار مشکلات فراوان شد و در آن وقفه ایجاد شده بود ولی خوشبختانه در همین مدت کوتاه که شورای پنجم مستقر شد و آقای تقی‌زاده خامسی سکان‌دار امور شهرداری شدند مشکلات پروژه برطرف شد.

از این دست پروژه‌ها در بافت پیرامونی حرم مطهر که می‌توانند دسترسی و تسهیل رفت‌وآمد ایجاد کنند و هم نمای زیبایی به سیمای شهر بدهند همواره می‌توانند موفق باشند و مایه کارآمدی شهری و افتخار ما باشند. باید از ورود سرمایه‌گذار بخش خصوصی در این گونه پروژه‌ها حمایت کنیم تا هم دستگاه‌های دولتی تصدی‌گری را کنار بگذارند و به مسائل سیاست‌گذاری بیشتر بپردازند و هم ورود بخش خصوصی قوی آثار اقتصادی بسیار خوبی در شهر داشته باشد. این شرکت هم توانسته به خوبی به تعهداتش عمل کند و امیدواریم مردم و آقا علی‌ابن موسی‌الرضا از این کار راضی باشند.

 

محمد‌هادی مهدی نیا، رئیس کمیسیون عمران و طرح‌ریزی شهری شورای شهر:

بدون همت پیمانکار، افتتاح پروژه ممکن نبود

شخصیت آقای روشنک و پشتکار ایشان یکی از عوامل تاثیرگذار در این پروژه بود و بدون همت ایشان بهره‌برداری در این مدت امکان‌پذیر نبود.

طرح اطراف حرم مطهر یکی از طرح‌های ملی است که از سال ۱۳۷۲ در شهر مشهد آغاز شده است. در زیر مجموعه این طرح هشت خیابان شعاعی برای دسترسی بهتر به حرم مطهر در نظر گرفته شده که یکی از آن‌ها همین خیابان آیت‌الله طبسی است که افتتاح شد.

این مسیر یک خیابان دو سطحی است که در سطح بالایی آن فقط دسترسی از طریق ماشین‌های برقی و اورژانس است و سطح پایینی آن یک مسیر پیاده برای رسیدن به حرم خواهد بود که دو طرف آن چند پروژه در نظر گرفته شده است. در آینده از خیابان سعدی تا حرم که کوچه شاهین‌فر و کوچه مخابرات فعلی است، یک مسیر پیاده تا حرم خواهد بود اما در حال حاضر این خیابان به صورت دوسطحی مسیر دسترسی پیاده را ایجاد خواهد کرد.

پروژه‌های اقامتی در دوطرف این مسیر در نظر گرفته شده که به صورت اقامت هتلی و بازار انجام خواهد شد و مثل مسیر باب‌‌الجواد یک مسیر پیاده خواهیم داشت. این پروژه با گره‌های بسیاری در شروع کار شورای پنجم مواجه بود و در اولین بازدید‌هایی که شهردار از این پروژه داشت به این موضوع پی‌بردند و با حمایت ایشان و شورای شهر در کمتر از ۶ ماه فضای روگذر این پروژه به بهره‌برداری رسید و امیدواریم در سال‌ آینده کل پروژه به بهره‌برداری برسد.

 

مصطفی نعمتی، شهردار منطقه ثامن:

جذب اعتماد و سرمایه خارجی اقدامی بزرگ بود

سرمایه‌گذاری خارجی که در این پروژه انجام شد بدین شکل بود که شخص آقای روشنک به عنوان معتمد سرمایه‌گذاران خارجی با شهرداری قراردادی منعقد کردند. قرارداد مشارکت ایشان از طریق مشارکت بوده که در همین زمینه پروژه یادگار۲ از همین طریق به ایشان ارائه شد و سایر پروژه‌ها نیز در حال اقدام برای ارائه به ایشان است.

آقای روشنک به صورت مشترک با سرمایه‌گذار خارجی اقدام به مشارکت و جذب سرمایه کردند. در واقع این اعتماد و سرمایه‌ای است که سرمایه‌گذار خارجی به واسطه شخصیت و عملکرد آقای روشنک داشته و از طریق شرکت «الماس‌سازه روشن» روشن نسبت به اجرای پروژه اقدام کرده است.

ما باید از این گونه افرادی که مورد اعتماد سرمایه‌گذاران خارجی هستند حمایت کنیم. کار شرکت آقای روشنک بسیار خوب بوده. این کار به صورت EPC و حتیEPCF بوده است یعنی هم طرح و ساخت و هم تامین منابع مالی بر عهده ایشان بوده است. شهرداری ثامن به همراه شرکت «الماس‌سازه روشن» از سال ۹۰ درگیر این پروژه هستند تا امروز این پروژه افتتاح شد و امیدواریم برای سطح زیرین این مسیر نیز بتوانیم همکاری خوبی داشته باشیم و آن را نیز اجرا کنیم.

در دوره‌های قبل شهرداری نیز با این شرکت همکاری داشته است. برای این کار در دوره آقای پژمان اقدام به جذب آقای روشنک شد، در دوره آقای مرتضوی نیز همکاری‌هایی انجام شد اما کار در بافت فرسوده پیرامون حرم کار بسیار سختی است چون باید نسبت به تملک اراضی اقدام شود، ساختمان‌های فرسوده تخریب شوند و بعد برای شروع به کار پروژه اقدام شود. در این دوره هم اگر همکاری آستان قدس نبود اتصال قسمت پایانی پروژه به حرم امکان‌پذیر نبود و حضور آستان قدس باعث شد کار با سرعت تمام شود.

 

حجت‌الاسلام محمد حسین حسین‌زاده بحرینی، نماینده مشهد و کلات در مجلس:

افتتاح این پروژه خبر خوشی برای زائرین و مجاورین است

این افتتاح اتفاق خوبی است برای شهر مشهد و زائرین امام هشتم(ع) که به این شهر مشرف می‌شوند. یکی از باغ‌راه‌هایی که سال‌ها قبل وعده آن داده شده بود با زحمات شهرداری و شورای شهر مشهد بالاخره افتتاح شد تا زائرین و مجاورین حضرت رضا(ع) از آن بهره‌مند شوند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.