شمار بیماران دیابتی‌ زیر پوشش بیمه سلامت خراسان رضوی ۶۷ درصد افزایش یافت

مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: تعداد بیماران دیابتی زیر پوشش این بیمه در خراسان رضوی از سال ۱۴۰۰ تاکنون حدود ۶۷ درصد افزایش یافته و به ۳۶ هزار و ۷۱۰ بیمار رسیده است.

به گزارش اعتمادساز، دکتر محمد وجدانی افزود: در آبان ماه ۱۴۰۰ تعداد بیماران دیابتی نشان‌دار شده در اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی، ۲۲ هزار بیمار بود که این رقم اکنون به افزون بر ۳۶ هزار نفر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: بیماران دیابتی نشان‌دار شده‌ از مزایای بیمه پایه و صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج بهره‌مند می‌شوند.

مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: تا پایان مهر ماه امسال تعداد ۵۱۰ هزار و ۴۶۴ انسولین قلمی به بیماران تحت پوشش بیمه سلامت با هزینه‌ای بیش از ۷۴۶ میلیارد ریال با نسخه های ویزیت شده از سوی پزشکان تحویل داده شده است.

وی با اشاره به اقلام دارویی پر مصرف بیماران دیابتی افزود: داروی «داپاگلیفلوزین» در ۲ دز پنج و ۱۰ میلی گرم و داروی ترکیبی «داپاگلیفلوزین و متفورمین» در ۲ دز ۷۵۰ و هزار میلی‌گرم هم با پوشش ۷۵ درصدی به تعهدات دارویی این سازمان افزوده شده است.

وجدانی ادامه داد: هم اکنون در استان تعداد پنج مرکز درمان دیابت با اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی قرارداد همکاری دارند.

وی مهمترین راهکار جلوگیری از افزایش جمعیت بیماران دیابتی را شامل کاهش هزینه‌های سبد خانوار، پیشگیری از ابتلا به این بیماری از طریق غربالگری و شناسایی بیماران، آموزش تغییر سبک زندگی، فعالیت روزانه جسمانی و انجام آزمایشات دوره‌ای- کنترلی عنوان کرد.

ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید